Petit Formal Script

wtorek, 13 sierpnia 2013

I ♥ Kraków

Weekend w Krakowie był niesamowity. No dobra, pomijając kilkunastogodzinne podróże pociągiem w tą i z powrotem, podczas których nie zmrużyłam oka :P Przynajmniej wiem, że wytrzymam ok. 36 godzin bez snu i jeszcze nie mam halucynacji, ha. Kraków. Tęskniłam za tym miastem, odkąd odwiedziłam je po raz pierwszy. Ma w sobie coś, co każe wracać. Po paru godzinach spędzonych na mieście, czułam się już jak w domu. 

Rynek, Sukiennice, Kazimierz, Wawel, Muzeum Narodowe, Galeria Sztuki Współczesnej to parę z miejsc, które udało mi się zwiedzić. Jeżeli, ktoś z Was jest właśnie w Krakowie, to polecam zobaczyć wystawę Ekonomia w sztuce w MOCAKu czy niesamowitą Vanity w Muzeum Narodowym. Znów mogłam zajrzeć do jednego z moich ulubionych lokali. W Cafe Zakątek, jak ostatnio, całkowicie oderwałam się od rzeczywistości. Zakątek znajduje się na Grodzkiej, jakby ktoś chciał tam zajść :) 

I koncert Florence and The Machine. Cudo! Niesamowite przeżycie. Flo zafundowała nam ogromną dawkę wspaniałych emocji. Wrażenia z koncertu wypierają nawet wspomnienie o stresie przed dojazdem na festiwal. Zniecierpliwione nie chciałyśmy czekać dwudziestu minut na autobus festiwalowy i szukałyśmy innego. Ten z kolei zwiał nam przed nosem. Do imprezy zostało pół godziny. Ostatecznie dobiłyśmy z przyjaciółką targu z taksówkarzem, który zawiózł nas na festiwal za 3/4 pierwotnej ceny. Swoją drogą taksówkarze w Krakowie strasznie zdzierają z turystów :P

A jak Wam mija lato? :)13 komentarzy:

 1. W Krakowie najlepiej brać iCara, Mega lub innych z kategorii "przewóz osób", bo takie normalne taxi to jakiś horror cenowy! I to prawda, że z turystów zdzierają, wiozą dookoła, by więcej nabić itd. :) Często wsiadam, a pan kierowca pyta którędy ma mnie zawieść i po odpowiedzi już wie, czy jestem Krakuską, czy nie :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę, dobrze wiedzieć na przyszłość ^^

   Usuń
 2. ja mieszkam w Krakowie i podoba mi się to miasto ale nie zachwyca;p uważam że piękniejszy jest np Wrocław :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We Wrocławiu też mi się bardzo podoba :D

   Usuń
 3. cudowne miasto :D i na szczęście w roku akademickim tam zamieszkuję z moim K. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ajj, z miłą chęcią odwiedziłabym Kraków ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zaplanować i realizować takie zachcianki :)

   Usuń
 5. Oj ostatnio byłam tam rok temu:) Zwykle jestem w tym mieście co rok, więc dobrze gdyby tradycji stało się zadość:) Koncertu szczerze zazdroszczę:) Ostatnio słucham nałogowo 'Shake it out' Florence w wersji The Weeknd :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słyszałam jeszcze tej wersji :P

   Usuń
 6. Zazdroszczę wycieczki, piękny jest Kraków

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj ostatni raz byłam w Krakowie ponad rok temu:) kłódka ,,Szukam księcia" najlepsza!:)

  OdpowiedzUsuń