Petit Formal Script

środa, 28 listopada 2012

Cztery Umowy

W przerwie podczas nauki postanowiłam skrobnąć Wam kilka słów na temat książki, a raczej książeczki, którą ostatnio przeczytałam. Nie jest to obszerna pozycja, bo ma tylko 124 strony, a formatem przypomina zeszyt A5 - wręcz idealna do czytania w pociągu :)

Don Miguel Ruiz
Cztery Umowy

"By stać się szczęśliwym człowiekiem, trzeba odkryć, co w nas samych na to nie pozwala. Starożytna mądrość ujęta w cztery pozornie proste zasady, inspiruje do zmian, uczy miłości, wskazuje drogę do prawdziwej wolności i spokoju ducha. Niezwykła książka."
Tatiana Cichocka, dziennikarka miesięcznika Zwierciadło 

"Cztery umowy to wyjątkowy przewodnik po drodze do prawdziwej wolności i harmonii. Autor odkrywa źródło przekonań i zachowań, które nas ograniczają i odbierają prawdziwą radość życia i opierając się na mądrości starożytnych Tolteków, podaje skuteczne sposoby, które z dnia na dzień mogą odmienić życie każdego z nas. Niby oczywiste, a jednak często nieuświadomione zasady będące umowami, które powinniśmy zawrzeć sami z sobą, stanowią klucz do prawdziwego spokoju ducha i szczęścia." 
empik.com

Jeszcze do niedawna byłam pewna, że nigdy nie sięgnę po książkę tego typu. Leżała taka maleńka na półce w domu i nigdy nie wzbudziła mojego zainteresowania. Tego dnia miałam ciężką torbę na uczelnie i chciałam wziąć do czytania coś dosłownie lekkiego. Ta lektura to chyba waga piórkowa wśród książek :P Zaczęłam czytać i na początku przeżyłam ogromne rozczarowanie, ale po kilkunastu stronach treść mnie bardzo wciągnęła. Dużo o niej mówią cytaty, które zamieściłam wyżej, ale od siebie powiem, że warto czasem mieć napisane dokładnie, co robi się źle w swojej drodze do szczęścia. Takie wytknięcie błędów pozwala skupić się na redukcji aż w końcu na ich wyeliminowaniu. Jeżeli sięgniesz po Cztery Umowy, to obiecuję, że po przeczytaniu Twoje spojrzenie na otaczający Cię świat zmieni się. Na lepsze. Warunkiem są Twoje chęci do zmian :)


4 komentarze:

 1. właśnie mi przypomniałaś, że mam zaczętą książkę i tak leży biedna i smutna:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki mają tą zaletę, że cierpliwie poczekają, aż znów za nie się chwyci ;)

   Usuń
 2. Też mam zaczętą książkę ale jakoś nie mogę się zebrać do jej przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń